• By wiww
  • 26 października 2022

Wyposażenie szafy ubraniowej

Wyposażenie szafy ubraniowej

Wyposażenie szafy ubraniowej 150 150 wiww

Szafę na ubrania znajdziemy w każdym domu, niezależnie od aranżacji jego wnętrza i powierzchni mieszkania, na pewno stoi w sypialni, albo przedpokoju. Kupując szafę dokładnie sprawdzamy jej wymiary, wybieramy wykonanie, które nam najbardziej odpowiada, a do tego powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na jej wewnętrzne wyposażenie.
Nie ulega wątpliwości, że każda szafa musi być przede wszystkim pojemna. Dla jednym oznacza to dużą ilość półek, na których można równomiernie poukładać wszystkie ubrania, a inni wolą, kiedy wnętrze ich szafy wypełniają liczne wieszaki, na których wieszają nie tylko zwierzchnią odzież, ale i codzienne ubrania. Oczywiście można zastosować oba rozwiązania jednocześnie w zależności od własnych potrzeb.

Zazwyczaj szafa ma też kilka szuflad wyposażonych w ciche prowadnice o pełnym wysuwie, które są doskonałym schowkiem na bieliznę, czy czapki. Aktualnie jednak producenci mebli oferują jeszcze wiele innych udogodnień. W dużych szafach zakładane są specjalne kosze na obuwie, wieszaki na krawaty i spodnie, albo specjalne uchwyty na kabel od odkurzacza, czy żelazka. Kosze, które można znaleźć w szafach mogą mieć też inne przeznaczenie- te wiklinowe nadają się do przechowywania bielizny, a z kolei duże, chromowane kosze świetnie sprawdzą się jako schowek na ręczniki, czy pościel. Kosze i półki mają przymocowane dyskretne klamki, czy uchwyty, za pomocą których można je wysunąć, aczkolwiek można spotkać się także z wolnostojącymi koszami.

Poza takim standardowym wyposażeniem w nowoczesnych szafach zakładane jest także specjalne oświetlenie, które sprawdzi się zwłaszcza w ciasnych pomieszczeniach, ubogich w światło słoneczne. Są to albo pojedyncze lampy halogenowe, albo całe drążki oświetleniowe.

Pamiętajmy, że dwie najważniejsze cechy każdej szafy to pojemność i funkcjonalność, możliwa właśnie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu wewnętrznemu mebla.

Leave a Reply