• By wiww
  • 26 października 2022

Porządek w gabinecie

porządek w gabiniecie

Porządek w gabinecie

Porządek w gabinecie 297 300 wiww

Biuro w domu? Jasne – coraz więcej ludzi ma u siebie w domu gabinet, który jest wykorzystywany jako biuro. Regularnie więc sprzątajmy nasz gabinet domowy. Uprzątnijmy dokumenty za każdym razem, gdy kończymy pracę. Stosy papierów nie będą się wtedy gromadzić. Lepiej sprzątać częściej i krócej, niż raz a długo, a dodatkowo marnować czas na poszukiwania rachunku czy dokumentu.
Kupmy segregatory i foliowe koszulki, do których powkładamy dokumenty. Opiszmy segregator na grzbiecie i ustawmy na półce jeden obok drugiego. Gdy będziemy poszukiwali konkretnego dokumentu, łatwo go znajdziemy. Kupmy zestaw teczek, gdzie także możemy trzymać dokumenty. Na biurku możemy ustawić plastikowe pojemniki na dokumenty albo pudełko. Dzięki temu dokumenty i inne papiery nie będą rozrzucone po całym biurku tylko trzymane w jednym miejscu. Miejmy także ozdobne pudełko lub skrzyneczkę na drobiazgi – spinacze, zszywacz, dziurkacz i inne biurowe akcesoria. Ułóżmy książki na regale lub półce, zaoszczędzimy czas, gdy będziemy szukać jednej z nich.

Oprócz standardowych prac jak odkurzanie, zmywanie podłogi, wycieranie pajęczyn, pamiętajmy też o usunięciu kurzu z książek i segregatorów – tam także gromadzi się kurz. Dużo kurzu gromadzi się także na komputerze i lampce na biurku.
Regularnie czyśćmy monitor i klawiaturę, aby gromadzący się tam kurz nie przedostał się do wnętrza komputera. Plastikowe części komputera wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką, najlepiej z mikrofibry. Również w klawiaturze zbiera się dużo kurzu i resztek, np. z jedzenia. Przechylmy klawiaturę do góry nogami i delikatnie potrząśnijmy, aby nagromadzone resztki wypadły. Możemy także użyć sprzężonego powietrza do usunięcia brudu pomiędzy klawiszami. Wyrzucone na powierzchnię klawiatury resztki zbierzmy mokrą ściereczką. Do usuwania kurzu z monitora wystarczą chusteczki nasączone preparatem ochronnym, który nie niszczy powłoki ekranu. Lampkę wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką mikrofibry. Gdy nie przebywamy w pokoju, przewietrzmy go. Lepiej będzie nam się pracowało w przewietrzonym gabinecie.

Tak czy inaczej zawsze podczas regularnego sprzątania przez profesjonalną firmę nasze biuro powinno znaleźć się na jej liście. Nasz serwis hojo.pl to doskonałe miejsce, aby zamówić usługę regularnego sprzątania.

Leave a Reply