• By wiww
  • 29 października 2022

Jak dobrać odpowiednią kosiarkę do naszego trawnika?

jak dobrać odpowiednią kosiarkę do naszego trawnika

Jak dobrać odpowiednią kosiarkę do naszego trawnika?

Jak dobrać odpowiednią kosiarkę do naszego trawnika? 964 641 wiww

Z pewnością wiele z nas marzy o pięknie utrzymanym ogrodzie, w którym będzie można spędzić wspaniałe wiosenne i letnie dni wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Podstawą większości ogrodów jest trawnik, który jest na bieżąco koszony. Jednak jak wybrać najlepszą kosiarkę, która sprosta naszym oczekiwaniom i poradzi sobie z rosnącą trawą?

Spalinowa czy elektryczna?

Jest to najczęściej pierwszy dylemat z jakim się spotykamy. Kosiarka elektryczna z pewnością sprawdzi się w kompaktowych ogrodach, w których powierzchnia koszonej przez nas trawy nie jest zbyt duża, a co najważniejsze nie znajduje się zbyt daleko od źródeł zasilania. Kosiarka spalinowa natomiast znacznie lepiej sprawdzi się na większych powierzchniach lub w ogródkach pozbawionych gniazdek doprowadzających prąd.

Odpowiednia kosiarka do ogrodu

Kosz na trawę – ważny element czy zbędny gadżet?

Jest to z pewnością znaczne ułatwienie i skrócenie czasu naszej pracy. Koszona trawa, trafia bezpośrednio do zamocowanego na obudowie kosiarki pojemnika, a co za tym idzie unikamy potrzeby jej grabienia. Raz na jakiś czas wystarczy wyłączyć kosiarkę, odpiąć kosz, wyrzucić jego zawartość i powrócić do dalszego koszenia.

Kosiarki traktorowe – wygoda podczas koszenia

Jest to z pewnością rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za wysiłkiem fizycznym. Wygodne siedzenie, lekko obracająca się kierownica, i duża powierzchnia koszenia znakomicie sprawdzają się na znacznych obszarach. Jeśli mamy do skoszenia kilka arów trawnika i w miarę prostej formie i kształcie, to z pewnością kosiarka traktorowa będzie idealnym rozwiązaniem.

Ogromny wybór maszyn i urządzeń przeznaczonych do koszenia trawy daje nam wygodę oraz dowolność ich zastosowania. Warto jednak do wyboru podejść w sposób rozsądny i wybrać taką kosiarkę, która nie tylko najbardziej nam się spodoba ale również sprawdzi się w naszym ogrodzie. Istotne jest też w takich sprzętach, zwrócić uwagę na gąsienice gumowe – https://www.serwis-kop.pl/pl/category/201-gasienice.

Leave a Reply