• By wiww
  • 26 października 2022

Świąteczna dekoracja okienna

świąteczna dekoracja okienna

Świąteczna dekoracja okienna

Świąteczna dekoracja okienna 400 265 wiww

Święta są dla nas wyjątkowym czasem, który spędzamy w gronie rodziny. Chcemy by nasz dom w tym okresie wyglądał inaczej niż zwykle. Z tego też powodu zastanawiamy się nie tylko  nad dekoracją choinki, ale również okien.

Zasłony świąteczne

Bardzo często zdarza się tak, że nasze okna przez cały rok zdobią te same firanki i zasłony, jednak w czasie tak wyjątkowych okazji jak święta, zazwyczaj staramy się odświeżyć całą aranżacje by nadać mieszkaniu odświętny charakter.

Świąteczna dekoracja

Wbrew pozorom nowe zasłony mogą całkowicie odmienić całe wnętrze. Na rynku można znaleźć mnóstwo przeróżnych materiałów, począwszy od eleganckiego aksamitu po błyszczącą satynę. Jeżeli nie możemy kupić nowych zasłon, zawsze można pomyśleć o mniej kosztownej opcji, czyli elementach dekoracyjnych np. klamry (zobacz: Dzięki takim zapięciom tkaniny nabierają ciekawego kształtu.

Lampki świąteczne

Nikt nie wyobraża sobie okresu zimowo-świątecznego bez światełek choinkowych. Szczególnie w tym czasie można znaleźć w sklepach ogromną ofertę różnego rodzaju kolorów oraz kształtów lampek. Nadzwyczajny efekt można uzyskać montując światełka w dużych oknach.

Dekoracje świąteczne na szybie

Bardzo dobrym dopełnieniem dekoracji okiennej złożonej z firanki i zasłony są kreatywne ozdoby na szybach. W okresie świątecznym bez żadnego problemu można znaleźć w sklepach sztuczny śnieg oraz szablony ze świątecznymi wzorami. Dzięki nim na naszym oknie powstanie niezwykła kompozycja.

Dekoracje świąteczne na parapet

Udekorować na święta można niemal wszystko, również parapet. Bardzo efektownym pomysłem jest wplątanie łańcucha w doniczkę, bądź udekorowanie jej światełkami. Dodatkowo można również postawić świąteczne, zapachowe świeczki np. jabłko z cynamonem. Dzięki takiej aranżacji jeszcze milej będzie nam spoglądać za okno na spadający, biały puch. Warto pokusić się również o dekoracyjny, srebrny spray, szyszki i bombki. Wystarczy kilka chwil i magiczna dekoracja gotowa.

Wszystkie wymienione powyżej sposoby udekorowania mieszkania można ze sobą łączyć, aż do momentu uzyskania wymarzonego efektu.

Leave a Reply