• By wiww
  • 26 października 2022

Jak wykonać oryginalny wazon na kwiaty?

oryginalny wazon na kwiaty

Jak wykonać oryginalny wazon na kwiaty?

Jak wykonać oryginalny wazon na kwiaty? 1024 682 wiww

Wszyscy uwielbiamy kwiaty. Jeśli nie sztuczne, to na pewno żywe. Kwiaty w domu – zarówno te cięte, jak i doniczkowe – dopełniają wnętrze i ożywiają je. Mieszkanie bez roślin wydaje się puste i odnosi się wrażenie, że czegoś w nim brakuje. Jak przechowywać kwiaty? Możemy kupić gotowy już wazon lub wykonać go samodzielnie. Zobaczcie jak!

Oryginalny wazon w pięciu krokach

1. Zacznijmy od tego, że możemy ozdobić gotowy już wazon. Jeśli posiadamy szklany, wystarczy zaopatrzyć się w specjalne farby do malowania na szkle i ozdobić go ręcznie malowanymi kwiatami lub fantazyjnymi wzorami. Wazon z innego tworzywa można pokryć farbami olejowymi, które są trwałe i nie będą spływać. Jeśli nie potrafimy malować – nic straconego. Wystarczy przewiązać wazon kolorową wstążką i dopiąć do niej kokardę, by wazon nabrał zupełnie nowego wyrazu.

wazony na kwiaty

2. Jeśli preferujemy styl rustykalny czy też romantyczny, możemy zdecydować się na zrobienie wazonu z wełny lub lnu. Jak go wykonać? Wystarczy wziąć spory kawałek materiału i od dołu zawinąć w niego wazon. U góry musimy przewiązać materiał sznurkiem lub ozdobną nitką. Mogą być one pod kolor materiału lub dodatków w pokoju. Gdybyśmy nie wiedzieli na jaki kolor się zdecydować, wybierzmy neutralny, taki bowiem będzie pasował do wszystkiego.

3. Ci, którzy potrafią szyć na maszynie mogą wykonać specjalne materiałowe etui na wazon. Zmieniliśmy zasłony lub narzuty w salonie i stary wazon już nie pasuje? Wystarczy zakupić trochę więcej materiału i uszyć „poszewkę”, do którego schowamy wazon. Pamiętajmy,że wybierając takie rozwiązanie należy ograniczyć rolę dodatków w pomieszczeniu. Kwiaty czy ozdobne gałęzie, które umieścimy w tak przybranym wazonie powinny być delikatne i neutralne – wazon sam w sobie będzie już wystarczająco ozdobny.

4. Brakuje nam pomysłu z czego moglibyśmy zrobić wazon? Z pewnością każdy z nas ma w domu niepotrzebne słoiki. Jeśli jednak nie– z łatwością może zakupić je w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Zwolennikom wystroju minimalistycznego na pewno spodobają się wazony ze słoików przewiązane jedynie tasiemką lub najlepiej grubym sznurkiem z naturalnego tworzywa. Możemy je nimi przewiązać i zawiesić np. pod szafką czy wieszaczkiem. Efekt gwarantowany!

5. Jeśli lubicie drewniane dodatki, podpowiadamy jak jednym z nich uczynić właśnie wazon. Niemożliwe? Potrzebujemy konkretnego modelu wazonu, najlepiej kwadratowego lub prostokątnego i spinaczy. Wystarczy przypiąć je obok siebie na górnych krawędziach i gotowe. Jeśli chcemy w nim trzymać żywe kwiaty to nalewaniu wody pamiętajmy, aby sięgała ona niżej spinaczy tak, aby nie zamokły. W przeciwnym razie zgniją i będą nadawały się do wyrzucenia!

Więcej na: www.homeinvest.pl

Leave a Reply