• By wiww
  • 26 października 2022

Praktyczne schowki w całym domu – pomysłowa aranżacja

praktyczne schowki w całym domu

Praktyczne schowki w całym domu – pomysłowa aranżacja

Praktyczne schowki w całym domu – pomysłowa aranżacja 300 199 wiww

W każdym domu, jest masę rzeczy które nie najlepiej prezentują się rozłożone po cały pomieszczeniu i gdzieś trzeba je schować. Gdy nie mamy pomieszczenia przeznaczonego na tego typu rzeczy warto pomyśleć o skrytkach które będą przydatne i niemal że nie widoczne.

Klika praktycznych rozwiązań :

Duża szafa – w pomieszczeniach które pełnia jednocześnie wiele funkcji np. pokój dzienny służący za jadalnia i sypialnia przedmiotów do schowania jest bardzo dużo, zwłaszcza gdy powierzchnia pokoju nie przypomina hali. Wstawianie dużej ilości szafek i szafeczek jeszcze bardzie tylko zajmie miejsce. W takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem jest przeznaczenie jednej ściany na dużą pojemną szafę z przesuwnymi drzwiami. Taka zabudowa by była praktyczna musi posiadać głębokość co najmniej 60 cm, w której można schować dodatkowo wysuwane kosze. Poza praktyczną funkcją będzie wyglądać estetycznie i ładnie.

Najlepsze są takie schowki które maja dwie lub więcej funkcji, przykładem takiego schowka jest głęboka ława, która poza tym że służy do siedzenia to jeszcze ukryty pod wiekiem pojemnik będzie praktycznym schowkiem. Taką ławę możemy z całą pewnością ustawić w przedpokoju, a w niej schować różne akcesoria na przykład do pielęgnacji obuwia.

Kolejnym dobrym pomysłem, na poradzenie sobie z nadmiarem koców, pościeli czy książek będzie pojemny zagłówek łóżka. Jego funkcja nie będzie tylko ograniczać się do podparcia materaca, ale będzie pojemnym schowkiem. W  bokach  zagłówka mogą znajdować się pojemne szuflady, a płyta górna będzie idealną półką na książki i inne ozdobne elementy.

W małych mieszkaniach gdzie każdy centymetr jest cenny, warto pomyśleć o wykorzystaniu wysokości. Dlatego zamiast masywnej komody, ustaw strzelistą wieżę z szuflad, takie rozwiązanie będzie idealne bo nie zabierze dużo powierzchni, a w szufladach schowasz dużo rzeczy.

Nie zależnie od tego jaki styl panuje w naszym domu, czy jest to styl wiejski czy też nowocześnie zaprojektowane wnętrze, to tego typu schowki z całą pewnością nie zepsują wystroju naszego domu.

Leave a Reply