• By wiww
  • 26 października 2022

Techniki dekorowania ścian

techniki dekorowania ścian

Techniki dekorowania ścian

Techniki dekorowania ścian 300 225 wiww

Ciekawa aranżacja ściany, imitacja marmuru, drzewa, taki efekt możemy uzyskać malując gładką ścianę farbami dekoracyjnymi. Gęstą i plastyczną farbę strukturalną można nakładać nawet na nierówne ściany, jest doskonała na korytarze i do pokoju dziecięcego gdzie ściany narażone są na różnego rodzaju obicia i uszkodzenia.

Aby nałożyć taką farbę na ścianę nie trzeba posiadać umiejętności artysty. Sposób nakładania tego typu farby.
1.Ścianę którą mamy zamiar pomalować, należy umyć wodą z dodatkiem dostępnych środków do mycia.
2.Przed malowaniem podłoże należy zagruntować
3. Po zagruntowaniu farbę nakładamy po 5 lub godzinach
Potrzebny sprzęt do malowania to najlepiej paca stalowa lub wałek futerkowy. A na końcu należy użyć pędzla ławkowca. Aby uzyskać pożądany efekt w zależności jakiej faktury chcemy aby była ścian , do modelowania używamy różnych narzędzi.

Delikatną fakturę uzyskamy modelując ścianę wałkiem z twardej gąbki, w taki sposób uzyskamy fakturę przypominającą korę drzewa. Jeżeli chcemy by nasza ściana miała regularne wzory to należy użyć wałka z twardej gumy.

Modelować ścianę można również gąbką. W tym przypadku ścianę maluje się farbą białą, która dla faktury ściany ma stanowić tło. Tego typu fakturę uzyskuje się odciskając na ścianie gąbkę z farbą w innym kolorze miejsce po miejscu.

Innym sposobem dekoracji ścian jest natryskiwanie, metoda ta polega na tym że pomalowaną ścianę w wybranym przez siebie kolorze, natryskuje się farbą w innym kolorze niż poprzednia. W zależności jaką mozaikę na ścianie chcemy uzyskać to nakładamy dowolna warstwę kolorowych warstw, i tak jak w poprzedniej metodzie poprzednie warstwy nie muszą być suche.

Ostatnia techniką dekorowania ścian jest nakładanie szpachelką . Ta metoda wymaga jednak odpowiedniego przygotowania ścian, czyli podłoże musi być suche i wygładzone szpachlówką. Sposób nakładania: na rozcieńczoną farbę nakłada się szpachlą stalową szerokości 3 – 15 cm. Wykorzystując ten sposób, przy zastosowaniu dwóch kolorów, uzyskamy na ścianie wzór imitujący kamienie.

Poprzez wykorzystanie tego typu technik dekorowania ścian wystrój wnętrza naszego domu nabierze charakteru i nowoczesnego wyglądu.

Leave a Reply