• By wiww
  • 28 października 2022

Sterowniki oświetlenia ulicznego microBLUE i midiBLUE NFC

Sterowniki oświetlenia ulicznego microBLUE i midiBLUE NFC

Sterowniki oświetlenia ulicznego microBLUE i midiBLUE NFC 150 150 wiww

Nie da się ukryć, iż koszty oświetlenia ulicznego stanowią znaczny procent budżetów miast i gmin. Niestety, by zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, coraz częściej padają decyzje by wyłączać oświetlenie o konkretnych porach czy w mniej uczęszczanych miejscach, co z kolei negatywnie odbija się na komforcie i przede wszystkim bezpieczeństwie mieszkańców. Na szczęście, zamiast tak drastycznych metod, w celu oszczędności wykorzystać można innowacyjne sterowniki oświetlenia ulicznego, takie jak microBLUE i midiBLUE.

microBLUE – wykorzystanie łączności Bluetooth do sterowania oświetleniem ulicznym

Do programowania i zarządzania sterownikiem oświetlenia ulicznego microBLUE wykorzystuje się smartfony i tablety. Komunikacja odbywa się za sprawą dostępnej w sklepie Google Play aplikacji mBLUE i bezprzewodowej łączności Bluetooth. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik może uzyskać zdalny dostęp do sterownika zlokalizowanego w szafie oświetleniowej, bez konieczności jej otwierania.

sterownikiem oświetlenia ulicznego microBLUE

Po uzyskaniu dostępu – do którego warunkiem jest znajomość kodu PIN – oprogramowanie sterownika umożliwia, między innymi, zdalną wymianę parametrów pracy sterownika i programowanie opraw z układem APC-LED, odczyt czasu, godzin załączeń, wgranie dowolnej tabeli astronomicznej bądź w przypadku konieczności, możliwość serwisowego załączenia oświetlenia.

midiBLUE – sterowanie systemem oświetleniowym na rozległych terenach

Sterownik oświetlenia ulicznego midiBLUE zaprojektowany został z myślą o sterowaniu oświetleniem drogowym w gminach wiejskich, posiadających rozbudowaną infrastrukturę oświetleniową rozciągniętą na rozległym obszarze.

Sterownik oświetlenia ulicznego midiBLUE

Niewielkie urządzenia montowane są w szafach oświetleniowych, które, wraz z serwisem internetowym, tworzą system zarządzania oświetleniem ulicznym. Do systemu zalogować może się użytkownik z dowolnego miejsca i objąć pełną kontrolę nad oświetleniem ulicznym. Sam sterownik daje dostęp do wielu użytecznych funkcji. Przykładowo, za sprawą wiadomości SMS można, skasować przerwę nocną w przypadku lokalnych uroczystości bądź sytuacji awaryjnych, jak nagłe załamanie się pogody. Dzięki temu lokalna społeczność również może mieć wpływ na własne oświetlenie. Zmiany parametrów pracy sterownika i jego programowanie mogą być dokonywane nie tylko poprzez stronę www, ale również za pomocą bezprzewodowej komunikacji NFC. Odbywa się to za pomocą aplikacji, którą bezpłatnie można pobrać ze sklepu Google Play.

Leave a Reply