Powszechny dostęp do energii elektrycznej zrewolucjonizował świat! Niemal nikt już nie wyobraża sobie dnia bez uruchomienia czajnika, radia, telewizora, kuchenki mikrofalowej, naładowania smartfona i laptopa. Coraz powszechniejszy staje się także trend poszukiwania niekonwencjonalnych, najlepiej odnawialnych źródeł energii elektrycznej, która nie tylko pozwala zadbać o środowisko, ale przede wszystkim obniżyć domowe i firmowe rachunki.
Niezwykłe możliwości energii promieniowania słonecznego
Do pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego wykorzystujemy obecnie kolektory i panele fotowoltaiczne. Chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, to znacząco różnią się ceną i zastosowaniem. Pierwsze z nich, są tańsze i służą wyłącznie do zamiany promieniowania na ciepło, którym możemy na przykład podgrzewać wodę. Natomiast drugie umożliwiają uzyskanie energii elektrycznej, niezbędnej do pracy większości obecnie znanych nam urządzeń.
Rodzaje paneli fotowoltaicznych – co warto o nich wiedzieć?
Technologia elektrowni słonecznych ulega nieustannym udoskonaleniom i w chwili obecnej możemy wyróżnić dwa podstawowe typy paneli fotowoltaicznych, monokrystaliczne stanowiące część pojedynczego kryształu krzemu i polikrystaliczne, powstające poprzez stopienie ze sobą do postaci płytki wielu pojedynczych kryształów. Swobodne przemieszczanie się elektronów w punktach połączeń jest znacznie utrudnione, dlatego też panele słoneczne polikrystaliczne cechują się mniejszą wydajnością w relacji do ich wielkości. Niemniej jednak, w polskich warunkach klimatycznych, panele polikrystaliczne wykazują się wyższą skutecznością, gdyż lepiej absorbują występujące tutaj najczęściej światło rozproszone.
Panele słoneczne dla Twojej domowej elektrowni – jak wybrać najlepsze?
Współcześni producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to doskonalszych, bardziej innowacyjnych i niezawodnych ogniw fotowoltaicznych. Jak więc, nie będąc specjalistą dokonać najtrafniejszego wyboru najlepszej instalacji? Warto doprecyzować nasze oczekiwania wobec domowej elektrowni słonecznej, co jest możliwe dzięki wiedzy ile konkretnie prądu zużywamy w swoim domu czy firmie. Finalny koszt instalacji zależy także od tego, czy decydujemy się na system on-grid, gdzie niezużyta energia magazynowana jest w sieci publicznej, czy jednak off-grid, wymagający od nas zakupu odpowiednich akumulatorów.
Ranking paneli fotowoltaicznych – najlepsi z najlepszych!
W podjęciu ostatecznej decyzji w doborze i montażu instalacji domowej elektrowni słonecznej zawsze należy kierować się sugestiami specjalistów, którzy dzięki latom doświadczenia i praktyki doprecyzują jaki typ, w jakiej ilości i w którym miejscu zainstalowany, pozwoli jak najszybciej osiągać jak największe zyski. Poniżej zestawiono kilka przykładowych produktów, które w ostatnich latach cieszyły się największą popularnością.
Panele fotowoltaiczne LG są wyjątkowo lekkie, wydajne i przy tym niebywale wytrzymałe zarówno na ciśnienie, jak i na siłę wiatru. Pod kątem wydajności prawdziwymi rekordzistami są panele słoneczne Longi Solar, które zostały już nawet wynagradzane za swoją niezawodność. Wybierając panele słoneczne warto przyjrzeć się również ofercie marki Sharp. Cenionego i doświadczonego producenta urządzeń elektrycznych i elektronicznych, cechujących się wysoką wydajnością i mocą. Jeśli Twoim priorytetem jest przede wszystkim niezawodność działania niezależnie od warunków otoczenia, to z pewnością przypadnie Ci do gustu oferta marki EXE Solar, których panele słoneczne słyną z innowacyjności zastosowanej do ich wytwarzania technologii oraz wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Dla osób ceniących sobie styl i elegancję opracowano panele fotowoltaiczne Seraphim w czarnej ramie, które oprócz wysokich walorów estetycznych cechują się także wyjątkowo dobrą skutecznością nawet przy częściowym zachmurzeniu.
Leave a Reply