• By wiww
  • 28 października 2022

Nowoczesne meble do przedpokoju – co wybrać?

Nowoczesne meble do przedpokoju – co wybrać?

Nowoczesne meble do przedpokoju – co wybrać? 150 150 wiww

Przedpokój jest pomieszczeniem, które z reguły odznacza się niewielką powierzchnią. Przy okazji jest to także pierwsze miejsce, które odwiedzają goście. Pełni zatem rolę niejako wizytówki całego domu, dlatego powinien być urządzony nie tylko praktycznie, ale również ze smakiem. Jakie meble muszą znaleźć się w przedpokoju i na jaki styl warto postawić?

Funkcjonalne meble do przedpokoju

Przedpokój w domu czy mieszkaniu pełni dwie ważne funkcje. Jedna jest praktyczna a druga estetyczna. To, o czym musimy pamiętać, wybierając meble do przedpokoju, to przede wszystkim odpowiednie dopasowanie rozmiaru poszczególnych sprzętów. Nie mogą one być zbyt duże, ponieważ utrudnią poruszanie się po pomieszczeniu. A przecież to właśnie tam z reguły rozbieramy się z odzienia wierzchniego czy ubieramy do wyjścia, dlatego swoboda poruszania się musi być zachowana.

Meblami do przedpokoju, które świetnie sprawdzą się na niewielkim metrażu, jest kolekcja Selene sonoma od Szynaki. Znajdziemy tam komplet stylowych mebli, które obok nowoczesnego wzornictwa spełnią inne ważne funkcje, do których należy przede wszystkim przechowywanie kurtek, płaszczy, czapek i butów. W kolekcji znajdziemy szafkę na buty i zgrabną dwudrzwiową szafę z lustrem oraz stylowy panel z wieszakami na ubrania. Wszystko w przyjemnym jasnym kolorze.

Meble w przedpokoju – postaw na minimalizm!

Miłośnicy stylu skandynawskiego i minimalizmu, którzy chcą postawić właśnie na takie meble w przedpokoju, także znajdą coś ciekawego w ofercie Szynaki. Do urządzenia wnętrz minimalistycznych doskonale nadaje się kolekcja Lucca 08, gdzie meble do przedpokoju utrzymane są w eleganckiej bieli. A ich design jest ciekawy i nietuzinkowy.

Szafa na ubrania została zaprojektowana z uwzględnieniem miejsca na stylową pufę, którą można wysunąć, żeby wygodnie siąść i założyć, czy ściągnąć buty. W kolekcji znajdziemy także elegancką komodę i panel z wieszakami, co stanowi kompletne umeblowanie przedpokoju.

Pamiętajmy, że przy wyborze mebli do przedpokoju, duże znaczenie ma ich kolor. Małe przedpokoje lepiej prezentują się z meblami utrzymanymi w jasnych kolorach. Ciemne meble mogą bowiem niepotrzebnie zmniejszać optycznie wielkość przedpokoju i powodować uczucie przytłoczenia.

Leave a Reply