• By wiww
  • 27 października 2022

Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego 150 150 wiww

Aranżacja sypialni dziecka nie należy do najłatwiejszych, bo nie wystarczy kupić mebli i ustawić ich w pokoju. Dzieci są bardzo wrażliwe, dlatego ważne jest stworzenie odpowiedniego nastroju z uwzględnieniem faktu że bardzo często sypialnia jest jednocześnie miejscem zabaw.

Aby Twoje dziecko mogło swobodnie wyrażać siebie i było szczęśliwe, potrzebna jest odpowiednia aranżacji pokoju. Najważniejszym elementem w tej kwestii jest wybór odpowiednich mebli takich jak łóżko, komoda, szafa czy biurko. Należy wybrać takie meble by nie zagrażały naszemu dziecku i były bezpieczne lub choć trochę minimalizowały ryzyko jakiegokolwiek wypadku. Czyli wszelkie ostre wystające kanty, ogólnie ciężkie meble raczej nie są dobrym pomysłem.

Należy tak urządzić pokój żeby dziecko swobodnie mogło się po nim poruszać bez specjalnych zakazów. Na podłogę lepiej położyć parkiet lub panele, bo wszelkie wykładziny podłogowe nie są dobrym rozwiązaniem ze względu na zbierający się w nich kurz i bród, który może wywoływać alergię u naszego dziecka. Nie zapominajmy również o odpowiednim oświetleniu i wentylacji.

Nieodzowną rolę w aranżacji sypialni odgrywają kolory ścian, mebli, a także zabawki oraz inne elementy wystroju, które wywierają wpływ na nasze pociechy. Projektując pokój trzeba pamiętać że każde dziecko ma indywidualne potrzeby.

Leave a Reply