• By wiww
  • 26 października 2022

Zmiana wizerunku pokoju

Zmiana wizerunku pokoju

Zmiana wizerunku pokoju 150 150 wiww

Niejednokrotnie pragniemy odświeżyć wygląd naszego mieszkanie, jednak często wydaje nam się, iż wymaga to ogromnych nakładów finansowych. Jest to jednak błędne podejście, gdyż tak naprawdę poprzez kilka niedrogi dodatków można nadać pomieszczeniu całkiem inny wyraz. Jakie dodatki sprawią więc, iż nasz dom  nabierze całkiem nowego charakteru?


Jednym z popularniejszych akcentów, który przy niewielkich kosztach może zmienić wystrój są poduszki dekoracyjne. Obecnie rynek oferuję ogromnych wybór tego typu poduszek, dlatego w bardzo prosty sposób można dobrać takie, które stworzą charakter, którego oczekujemy. Tak naprawdę tylko do nas należy decyzja czy chcemy uczynić nasze wnętrze bardziej eleganckim, czy wręcz przeciwnie – dodać mu trochę ekstrawagancji. Istotną rolę odgrywa tu też sposób ich ułożenia. Może to być zarówno aranżacja ładnie ułożonych poduszek, dodających pomieszczeniu elegancji, z drugiej zaś strony, niedbałe rozrzucenie takich poduszek dodaje luzu pokojowi. Co więcej, poduszki te skupiają na sobie nasz wzrok, przez co odciągają  go od elementów, która nam się nie podobają. Trik z poduszkami można zastosować zarówno w salonie jak i w sypialni.

Inną metodą jest zastosowanie naklejek ściennych, które świetnie zmieniają panujący w danym pomieszczeniu klimat. O ile jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się one ze złym gustem, to obecnie są bardzo modne. Wybór takich naklejek jest przeogromny, więc na pewno każdy znajdzie coś, co mu pasuje. Co więcej, firmy produkujące takie naklejki, oferują też możliwość ich personalizacji, dzięki czemu dostaniemy dokładnie to, co oczekujemy.

Kolejnym sposobem są zasłony. Mnogość oferowanych materiałów jak i wzorów pozwala dobrać je w pełni wedle naszego gustu. Możliwość ich częstych zmian, pozwala na nieustanne wcielanie się w dekoratora wnętrz, który z dowolną sobie częstotliwością, może je zmieniać i odmieniać w ten sposób wygląd całego pokoju. Są fenomenalną metodą na zmianę charakteru pokoju, gdyż mogą zarówno idealnie wpasowywać się w ogólny jego wygląd, ale także stanowić element kontrastu.

Do zmiany wizerunku domu czy po prostu pokoju, nie potrzeba tak naprawdę ogromnych pieniędzy. Jak widać, przy niewielkich kosztach, można naprawdę ciekawie i szybko odmienić wygląd pomieszczeń i cieszyć oko ich nowym, oryginalnym i w pełni spersonalizowanym wyglądem.

Leave a Reply