• By wiww
  • 26 października 2022

Jak pielęgnować meble z drewna

jak pielęgnować meble z drewna

Jak pielęgnować meble z drewna

Jak pielęgnować meble z drewna 150 150 wiww

Drewno to produkt, z którego meble są wykonywane najczęściej. Głównym atutem, który przemawia za jego popularnością jest ogromna trwałość, a także bardzo estetyczny wygląd. Jednak w jaki sposób należy pielęgnować meble z drewna, aby przez wiele lat elegancko się one prezentowały?

Meble drewniane są narażone na negatywne działania czynników wewnętrznych takich jak np. wilgoć. Z tego też względu, należy stosować różnego rodzaju zabiegi, które pomogą uodpornić meble na możliwe problemy.
Najpopularniejszym sposobem ochrony mebli drewnianych jest ich lakierowanie. Powłoka lakieru chroni drewno przed wchłanianiem wilgoci. Jest to kwestia o tyle istotna, iż woda bardzo źle wpływa na stan mebli i często jest przyczyną zniekształcania się elementów mebli.

Należy też mieć tu na uwadze, aby regularnie ścierać z mebli kurz. Co więcej, wszelkiego rodzaju plamy, jak np. z herbaty, kawy czy jakichkolwiek innych płynów, należy od razu ścierać wilgotną ściereczką, aby nie doprowadziły one do przebarwienia się lakieru czy też samego drewna.
Raz na jakiś czas dobrze jest też zastosować jakiś środek pielęgnacyjny, który stanowi kolejną warstwę pielęgnacyjną. Najlepiej by zawierał on takie substancje jak wosk pszczeli, olejki czy substancje antystatyczne, które znacząco zmniejszają ilość osiadającego na meblach kurzu.

Podobne działania dotyczą mebli drewnianych olejowych czy też woskowanych. Jednak w ich wypadku środki pielęgnacyjne powinny zawierać kolejno olejek lub wosk do drewnianych mebli. Znacząco wpłynie to na sposób ich prezencji.

Aby meble przez wiele lat pięknie się prezentowały należy powyższe metody stosować regularnie. Sprawi to, iż meble przez długi czas będą wyglądały jak nowe i będą fantastycznie dopełniały wystrój pokoju.

Leave a Reply