• By wiww
  • 29 października 2022

Przewody wentylacyjne elastyczne typu ISO-POLY i POLY

Przewody wentylacyjne elastyczne typu ISO-POLY i POLY

Przewody wentylacyjne elastyczne typu ISO-POLY i POLY 150 150 wiww

Elastyczne przewody wentylacyjne to produkty, które mają zastosowanie przy realizacji instalacji przemysłowych, biurowych czy też prywatnych. Wykorzystuje się je jako elementy łączące główny ciąg z puszka rozprężną, w efekcie czego w instalacjach wentylacyjnych nie tracą temperatury nawiewanego powietrza, a przy tym działają jako tłumik akustyczny, zapewniając doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Dwa podstawowe typy tego rodzaju przewodów to przewody typu ISO-POLY i POLY.

Przewody elastyczne ISO-POLY

Przewody wentylacyjne elastyczne typu ISO-POLY to elastyczne kanały powietrzne wyróżniające się szczelnym rękawem wewnętrznym, otuliną z wełny szklanej o gęstości 16 kg/m3 i grubości 25 mm oraz rękawem zewnętrznym. Przewody ISO-POLY są wykorzystywane do rozprowadzania powietrza, jako kanały nawiewne i wywiewne, w nadmuchowych instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych budynków. Są również odpowiednie do wykonania kompletnych systemów kanałów bądź też wyłącznie ich końcowych rozgałęzień.

Przewody te zapewniają również dopływ świeżego powietrza do wnętrza oraz służą wyprowadzaniu zużytego powietrza na zewnątrz budynku. Ponadto dzięki zastosowaniu izolacji termicznej oraz paraizolacji, zapobiegają wykraplaniu pary wodnej wewnątrz i na zewnątrz przewodów. Przewody typu ISO-POLY mogą być także wykorzystywane do rozprowadzania powietrza nagrzanego w kominkach z wkładem kominkowym oraz być stosowane w instalacjach niezabudowanych.

To co wyróżni tego przewody ISO-POLY to przede wszystkim:

  • szczelny i gładki rękaw wewnętrzny, który zapewnia oszczędność energii, zapobiega przedostawaniu się pyłu z włókna szklanego do rękawa oraz zmniejsza straty ciśnienia i koszty eksploatacji systemu,
  • spirala z ocynkowanej stali wysokostopowej, która umożliwia szybki montaż systemu, chroni przed strzępieniem się rękawa przy obcinaniu, a także zapewnia optymalny przekrój kołowy,
  • grubość izolacji z wełny szklanej, która zapewnia oszczędność energii i zapobiega wykraplaniu się pary wodnej. Ponadto posiada też doskonałe właściwości cieplne i parametry tłumienia dźwięku,
  • silny rękaw zewnętrzny, który zapewnia dużą odporność na przekłucia i rozdarcia, a także zapobiega kondensacji pary.

Przewody elastyczne POLY

Przewody POLY to z kolei szczelne, elastyczne, nieizolowane kanały powietrze. Rękaw tego typu przewodów został wykonany z dwóch warstwa taśmy poliestrowej z wtopioną spiralą z drutu z wysokostopowej stali ocynkowanej.

Tego rodzaju przewody są wykorzystywane przede wszystkim jako kanały nawiewne i wywiewne, służą też do rozprowadzania powietrza w nadmuchowych instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych. Mają zastosowanie głównie w sytuacjach, kiedy nie ma potrzeby izolacji termicznej i akustycznej. Pozwalają na wykonanie całościowych systemów kanałów, jak i tylko końcowych rozgałęzień.

Leave a Reply