• By wiww
  • 29 października 2022

Jaki wentylator sufitowy wybrać?

wentylatory sufitowe

Jaki wentylator sufitowy wybrać?

Jaki wentylator sufitowy wybrać? 1024 682 wiww

Coraz popularniejsze wentylatory nie znajdują zastosowania jedynie w upalne dni. Jak się okazuje, z dużym powodzeniem służyć mogą również w czasie zimy – pozwolą usuwać nadmierną wilgoć z pomieszczenia.

Wentylatory sufitowe – czym kierować się przy wyborze?

Wentylatory sufitowe różnią się między sobą specyfikacjami technicznymi. Poznanie ich pozwoli na idealne dopasowanie wentylatora do pomieszczenia, w którym chcemy go zamontować. Na co należy zwrócić uwagę?

wentylatory sufitowe

Głośność

Niektóre wentylatory mogą w znacznym stopniu uprzykrzyć nam codzienne funkcjonowanie. I o ile dla przemysłu hałas wentylator nie będzie miał aż takiego znaczenia, tak dla użytku domowego – gdy wracamy po pracy i chcemy w spokoju przygotować obiad – już jak najbardziej.

Na głośność pracy wentylatora warto zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza wtedy, gdy przymierzamy się do zakupu większego egzemplarza. Dopuszczalną wartością jego pracy powinno być 40-46 dB.

Prędkość i kierunek obrotów

Wiele wentylatorów sufitów wyposażona jest w możliwość regulacji zarówno prędkości, jak i kierunku obrotów wiatraka. Dzięki takiemu rozwiązaniu działanie wentylatora można dostosować w ramach pogody panującej na zewnątrz. W chłodniejsze dni możemy zmniejszyć moc wentylatora i tym samym generować oszczędności.

Tworzywo

Na rynku dostępne są dwa rodzaje łopatek:

  • wykonane z tworzywa,
  • wykonane z drewna.

Drewniane dla wielu osób mogą się wydawać nie tylko bardziej ekologiczne, ale również ciekawsze pod względem wizualnym. Należy jednak wziąć pod uwagę, że są one zarówno droższe jako jednorazowa inwestycja, jak również pod względem utrzymania ich w dobrym stanie. Drewniane łopatki, w przeciwieństwie do tych wykonanych z tworzywa, wymagają odpowiedniej konserwacji.

Z lampą, czy bez?

Dobrej jakości wentylatory wyposażone mogą być również w dodatkowe funkcje. Wentylator sufitowy z oświetleniem może być nie tylko praktycznym elementem wnętrza, ale również służyć jako jego ozdoba.

Wentylator sufitowy bez oświetlenia, ale z czujnikiem wilgotności, dymu, czy innych zanieczyszczeń, będzie włączał się automatycznie, gdy zaobserwuje przekroczenie dopuszczalnych wartości substancji w powietrzu.

Tekst powstał przy współpracy ze sklepem internetowym www.wentylatorysklep.pl.

Leave a Reply