• By wiww
  • 26 października 2022

Meble do salonu

meble do salonu

Meble do salonu

Meble do salonu 150 150 wiww

Odpowiedni dobór mebli do salonu to kwestia kluczowa. To one nadają temu pomieszczeniu odpowiedni charakter, styl i użyteczność. Czym więc kierować się wybierając meble do salonu, aby  spełniały one wszystkie te funkcje?

Już na samym początku należy pamiętać, iż planując zakup mebli nie należy kierować się, w głównie mierze, obowiązującymi trendami. Meble mają być funkcjonalne i odzwierciedlać nasz indywidualny styl. Dlatego wybór koloru, formy czy firmy meblarskiej pozostaje wyłącznie w naszej kwestii. Pierwsze pytanie jakie również trzeba sobie zadać przed zakupem to, jaką rolę w naszym mieszkaniu czy domu będzie spełniał salon. Reszta podjętych decyzji będzie uzależniona właśnie od tej kwestii.

sofa

Z tego też względu, należy określić czy salon będzie jedynie pomieszczenie reprezentatywnym czy też będzie łączył rolę pokoju dziennego bądź sypialni. Jeśli ma być miejscem uniwersalnym to najskuteczniejszym rozwiązanie będzie zakupu rozkładanej kanapy, która będzie jednocześnie pełniła funkcję sofy jak i łóżka.
Jeśli natomiast ma być to wyłącznie pokój reprezentatywny, ciekawym rozwiązanie będzie wybór narożnika. Nie tylko daje on poczucie elegancji i luksusu, ale również świetnie komponuje się z meblami.
W sytuacji, kiedy nasz salon jest niewielki, warto zdecydować się na sofę. Również i w tym przypadku, mnogość dostępnych na rynku projektów, daje niemalże nieograniczone możliwości wyboru sofy dopasowanej do mebli i wystroju pomieszczenia.

W obecnych czasach, w meblarstwie nie funkcjonuje już podział na styl nowoczesny i klasyczny. Różne styl przenikają się nawzajem, dając ciekawe i niebanalne efekty. Współczesny salon może być zarówno harmonijny jak i ekstrawagancki, co pomaga stworzyć jego niepospolity klimat. Jedynym ograniczeniem jest tu nasza wyobraźnia. Bardzo dobrze sprawdzają się też abstrakcyjne wzory sof i kanap w połączeniu z klasycznymi meblami. Ciekawym rozwiązaniem jest również ożywienie pomieszczenia poprzez intensywne barwy jak np. czerwień czy pomarańcz. Co więcej, można je zastosować nie tylko jako kolor ścian, ale również sofy czy dodatków. Należy jednak pamiętać, iż jeśli decydujemy się na tak żywe barwy, reszta elementów w salonie powinna być stonowana – np. w kolorze beżu czy szarości. Dzięki temu, efekt nie będzie przesadzony.

Jak widać, dobór mebli zależy od wielu czynników, jednak wzięcie ich wszystkich pod uwagę zapewni osiągnięcie niezwykle udanego, całościowego designu naszego salonu.

Leave a Reply