• By wiww
  • 27 października 2022

Jak wykorzystać rośliny na balkonie?

jak wykorzystać rośliny na balkonie

Jak wykorzystać rośliny na balkonie?

Jak wykorzystać rośliny na balkonie? 350 410 wiww

Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy powinniśmy pomyśleć o tym, jakie kwiaty i rośliny zasadzić na balkonie. Balkon powinien być zieloną oazą spokoju, w której możemy trochę odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Nie ma nic lepszego niż usiąść na leżaku i poczytać książkę. Zadbajmy o wygląd naszego balkonu. Podpowiadamy jak i jakie rośliny należy wybrać, by cieszyć się nimi jak najdłużej.

Co zrobić z roślinami balkonowymi?

Oczywistym jest, że balkon balkonowi nie równy. Niektórzy z nas posiadają większe balkony, inni skazani są na malutkie powierzchnie, na których ciężko pomieścić chociażby dwa krzesła. Bez względu jednak na wielkość balkonu, możemy urządzić go gustownie i pomieścić na nim rośliny. Nie dopuśćmy do tego, aby stał się on przysłowiową „graciarnią”: im mniej rzeczy na nim umieścimy, tym lepiej.

8

Ilość roślin balkonowych ma znaczenie

Dokładnie zaplanujmy ilość roślin, jaką chcemy trzymać na balkonie. W przypadku, gdy przestrzeń jest niewielka warto zagospodarować barierkę oraz parapet. Podłużne doniczki możemy umieścić na specjalnych stojakach przy poręczy lub – jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca – po prostu postawić je na ziemi przy krawędzi. Dobrym rozwiązaniem są doniczki, które można zawiesić na barierce.

Jakie rośliny na balkon?

Wybierając rośliny na balkon powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Zwróćmy uwagę na położenie naszego balkonu oraz stopień nasłonecznienia, jaki tam panuje przez cały dzień. Ważna jest oczywiście temperatura oraz klimat. Pamiętajmy, że każda z roślin ma zupełnie inne potrzeby i wymagania. Jeśli nie jesteśmy do końca obeznani z uprawą roślin – zacznijmy od tych najpopularniejszych i najprostszych w pielęgnacji.

Jeśli nasz balkon wychodzi na stronę południową zastanówmy się nad zakupem bratków lub petunii. Na balkonie od strony północnej dobrze rozwijać się będą niezapominajki, a od strony zachodniej bluszcz czy lawenda. Na wschodniej stronie posadźmy jaskry i niecierpki.

Zioła na balkon

Na balkonie możemy hodować także zioła. Ci z nas, którzy uwielbiają gotować z pewnością będą zachwyceni możliwością własnoręcznego uprawiania ziół, które mogą potem wykorzystać w swoich daniach. Możemy je ustawić na parapecie – wspaniała woń będzie roznosiła się po całym mieszkaniu, a z pewnością zwróci uwagę także sąsiadów!

Przy współpracy http://www.janpul.pl/

Leave a Reply