• By wiww
  • 27 października 2022

Jak wykorzystać resztki tapet?

resztki tapet

Jak wykorzystać resztki tapet?

Jak wykorzystać resztki tapet? 464 300 wiww

Dzisiaj niezbyt często wykorzystujemy już tapety. Na ścianach dominują farby lub ozdobne kamienie, popularne niegdyś wytapetowane pomieszczenia odchodzą w zapomnienie. Jeśli posiadamy skrawki lub końcówki tapet, możemy je śmiało wykorzystać do odnowienia lub ozdobienia wielu sprzętów w naszym domu. Poniżej przedstawiamy Wam kilka ciekawych pomysłów, które sami możecie zrealizować!

Pomysły na resztki tapet

1. Prawda jest taka, że tapety możemy wykorzystać na rozmaite sposoby. Wszystko zależy od ilości tapety, jaką dysponujemy i…naszej pomysłowości. Warto zwrócić uwagę na to, aby tapeta dobrze komponowała się nie tylko z danym meblem lub przedmiotem, który zamierzamy ozdobić, ale także pomieszczeniem, w którym się znajdzie. Śmiało możemy połączyć ze sobą kilka rodzajów tapet pod warunkiem, że ich wzory i kolory będą ze sobą współgrały.

Zastosowanie resztek tapet

2. W każdym domu znajdują się stare taborety lub stoliki, które przenosimy z kąta w kąt i z jakiegoś powodu nie potrafimy się z nimi rozstać. Upychamy je w garażu lub piwnicy, bo brakuje na nie miejsca, a nie prezentują się na tyle dobrze, by znaleźć na nie miejsce w jednym z pomieszczeń. Teraz z powodzeniem możemy ozdobić ich powierzchnię właśnie tapetami. Wykrójmy z nich kawałek i za pomocą kleju do drewna przyklejmy do siedzenia taboretu lub powierzchni stolika, a meble zmienią się nie do poznania!

3. Za pomocą tapet możemy odnowić lub urozmaicić także półki ścienne. Wystarczy odpowiednio odmierzyć tapetę i okleić powierzchnię półki. Jeśli półek jest kilka to każdą możemy okleić innym kawałkiem tapety lub wykorzystać je naprzemiennie. Na ścianie znajdują się także antyramy? Z resztek tapety możemy wykonać ozdobne ramki, które będą świetnym dopełnieniem półek! Wystarczy przykleić je dookoła obrazka, który umieszczony jest w antyramce.

4. Wzorzyste i gustowne tapety mogą nam posłużyć za materiał, którym odnowimy całe meble. Możemy odnowić front komody lub szafki, a także ozdobić wewnętrzną część szafek lub regałów na książki czy drobiazgi. Jeśli posiadamy wystarczającą ilość tapety – oklejmy nią całą wybraną powierzchnię. Jeśli jednak brakuje nam trochę materiału to zestawmy ze sobą dwa pasujące printy lub kolory.

5. Resztki wzorzystych tapet mogą nam także posłużyć do wykonania…obrazków! Możemy je pociąg np. na kwadraciki równej długości, które umieścimy w identycznych, kwadratowych ramkach. Następnie wystarczy fantazyjnie je poukładać i zawiesić na ścianie. Efekt będzie znakomity, szczególnie jeśli posiadamy tapety pod kolor wnętrza!

Leave a Reply