• By wiww
  • 29 października 2022

Jak odnowić starą szafę?

Jak odnowić starą szafę?

Jak odnowić starą szafę? 150 150 wiww

Jeśli chcesz mieć nową szafę, wcale nie musisz jej kupować. Wystarczy odrobina wyobraźni, kilka podstawowych produktów, czas i cierpliwości i voila nowa-stara szafa będzie już gotowa. Jak to zrobić? Podpowiemy Wam parę ciekawych pomysłów. Radzi Komandor.pl

Jak odnowić starą szafę?

Odnowienie starej szafy powinniśmy rozpocząć od jej oczyszczenia. Cokolwiek będziesz z nią robić, dalsze prace nie będą miały sensu, jeśli nie usuniemy z niego starego lakieru i nie wygładzimy powierzchni.

Warto również zajrzeć do środka i sprawdzić jej stan wewnętrzny. Czy posiada ona wystarczająco dużo półek? Czy może raczej wolelibyśmy przerobić ją w taki sposób, aby była ona dla nas teraz bardziej funkcjonalna? Na to tez jest parę fajnych sposobów. Ale wpierw wyszlifujmy stary lakier papierem ściernym.

A może sauté?

Po usunięciu starego lakieru możemy stwierdzić, że szafa prezentuje się znakomicie! Zwłaszcza jeśli udało nam się oczyścić ją w nierównomiernym, modnym stylu. Jeśli jesteśmy usatysfakcjonowani efektem, to możemy na tym zakończyć swoje działanie.

My jednak polecamy, aby mimo wszystko stare drewno zabezpieczyć impregnatem. Najlepiej lakierem lub woskiem. W sklepach dostępne są lakiery bezbarwne i takie, dzięki którym będziecie mogli cieszyć się dodatkowym kolorem. Wybierzcie taki, który najbardziej Wam odpowiada i nakładajcie.

Pamiętajcie jednak, żeby malowanie lakierem przeprowadzać na wiosnę lub wczesną jesienią – gdy możecie sobie jeszcze pozwolić na swobodne wietrzenie. W przeciwnym przypadku w domu przez wiele dni może unosić się nieprzyjemny, a nawet trujący zapach.

Malowanie na gładko lub we wzory

Jednym z pomysłów na „jak odnowić meble” jest oczywiście malowanie. I trudno, aby w tym zestawieniu mogło go zabraknąć. Malowanie umożliwia nam całkowitą odmianę starej szafy. Możemy wybrać jednolity kolor, który będzie wtapiał się w aranżację całego pomieszczenia lub taki, który będzie stanowił kontrast do niej.

W sypialniach doskonale sprawdzą się pastele i różne odcienie bieli. Jeśli szafa stoi w przedpokoju lub salonie, możemy pomalować ją na bardziej zdecydowane kolory.

Gdy malujemy szafę do pokoju dziecięcego, warto pomyśleć nad jej urozmaiceniem. Może nawet zachęcić do pomocy samego malucha (pod warunkiem, że farby, których używamy, będą dla niego bezpieczne) i on namaluje jakieś fantastyczne wzory, które będzie podziwiał w najbliższych miesiącach.

Zmiana uchwytów

Wizerunek szafy można odmienić również poprzez detale. Jeśli całościowy stan szafy nie jest zły, to może wystarczy wybrać się sklepu i zakupić interesująco wyglądające uchwyty. W marketach mamy ogromne możliwości w kwestii wyboru (a jeszcze więcej chyba w internecie), a wymiana samych uchwytów nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Z pewnością warto spróbować i przekonać się, jaki będzie efekt.

A gdy pomysłów brak?

Gdy pomysłów brak, a próby renowacji szafy spełzają na niczym, może pora jest zdecydować się na nową. Jeśli chcecie uzyskać szafę, która w pełni urzeczywistni Wasze oczekiwania, to koniecznie powinniście zainwestować a taką na wymiar.

Leave a Reply