• By wiww
  • 28 października 2022

Do czego stosuje się listwy LED?

Do czego stosuje się listwy LED?

Do czego stosuje się listwy LED? 150 150 wiww

Listwy LED to taki rodzaj nowoczesnego oświetlenia, który pozwala na stworzenie własnej lampy ledowej, o wybranej przez nas mocy, barwie światła, a także kształcie. Najlepiej wybierać listwy wykonane z odlewu aluminium, ponieważ zapewniają one bezpieczny i trwały montaż. Poza tym pozwalają na optymalne odprowadzanie ciepła, a do tego ochronią również przed przypadkowym uszkodzeniem. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, gdzie można zastosować takie listwy LED?

Listwa LED – efektowne i oszczędne źródło światła

Listwy ledowe coraz częściej wybierane są jako źródło światła do salonu, kuchni czy sypialni. Ze względu na to jakie dają efekty, coraz więcej osób decyduje się na instalację listw ledowych nie tylko w formie dekoracyjnego oświetlenia bądź podświetlenia, ale również jako główne źródło światła, w postaci sufitowych lamp LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy niesamowity wygląd oświetlenia, a do tego możemy sporo zaoszczędzić. Pamiętajmy jednak, że przy listwach LED strumień świetlny jest znacznie krótszy od klasycznej żarówki LED, dlatego polecane jest używanie jej większej ilości, po to by utrzymać pożądaną przez nas jasność pomieszczenia.

listwa LED

Listwy LED i ich rodzaje

Listwa LED, ze względu na niezwykle duże zainteresowanie ze strony klientów, występuje w wielu rodzajach i typach. I tak na półkach sklepowych możemy znaleźć:

  1. Listwy LED do mebli – są to profile meblowe, które przystosowane są do jednej taśmy ledowej.
  2. Listwy służące do podświetlenia blatu oraz biurka – wykonane z profili albuminowych do taśm LED. Można je zamontować natynkowo lub zawiesić.
  3. Listwę LED jako lampę ledową – takie profile architektoniczne mogą służyć jako elegancki i efektowny zamiennik lamp świetlówkowych lub liniowych.
  4. Listwy przypodłogowe LED – zamontowane w nich pasek LED równomiernie oświetlają powierzchnię i nie oślepiają użytkownika.
  5. Listwy kątowe LED – sprawdzają się do „połączenia” ścian i sufitu. Można je montować też we wnętrzach szafek. Takie rozwiązanie pozwala na równomierne podświetlenie wybranego obszaru.

Leave a Reply