• By wiww
  • 26 października 2022

Brama garażowa nieodzownym elementem każdej funkcjonalnej posesji

Brama garażowa nieodzownym elementem każdej funkcjonalnej posesji

Brama garażowa nieodzownym elementem każdej funkcjonalnej posesji 150 150 wiww

Obecnie na polskim rynku mamy do wyboru kilka rodzajów bram garażowych, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim budową oraz systemem ich otwierania. Zobaczmy, co dziś proponują nam polscy producenci bram garażowych.

Komfort i bezpieczeństwo

Podobnie jak dom czy mieszkanie, również garaż musi posiadać odpowiedni profil drzwiowy w postaci bramy, która zapewni jej użytkownikom nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort korzystania z zadaszonego miejsca parkingowego. Do wyboru mamy m.in. bramy garażowe uchylne, segmentowe, rolowane oraz bramy rozwieralne.

Bramy uchylne

Tego rodzaju bramy garażowe, zwane również płytowymi, to jeden z najpopularniejszych oraz sprawdzonych systemów zamykania i otwierania pomieszczeń garażowych. Cała konstrukcja tego typu bramy opiera się na skrzydle, które przesuwa się za pomocą rolek umieszczonych na prowadnicach wewnątrz garażu. Mimo swojej wagi, skrzydło garażowe otwiera się bardzo płynnie i lekko, dzięki specjalnemu mechanizmowi wyposażonemu w sprężyny. Bramy garażowe typu uchylnego można otwierać zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Do otwarcia uchylnej bramy garażowej potrzebna jest odpowiednia ilość miejsca przed garażem (około 1 – 1,5 m).

Bramy segmentowe

Konstrukcja segmentowych bram garażowych składa się z połączonych ze sobą paneli, które są zazwyczaj wypełnione pianka poliuretanową dla lepszej izolacji termicznej i akustycznej pomieszczenia garażowego. Bramy segmentowe otwierają się i zamykają za pomocą wewnętrznych prowadnic garażowych, dzięki którym skrzydło garażowe chowa się pod sufitem. Panelowa budowa skrzydła umożliwia zginanie się bramy, dzięki czemu nie zajmuje ona miejsca na podjeździe podczas otwierania i zamykania.

Bramy rolowane

Bramy rolowane, zwane również żaluzjowymi, działają na podobnych zasadach, co rolety okienne. Tego rodzaju bramy garażowe idealnie sprawdzą się w momencie, gdy chcemy uzyskać jak największą wolną przestrzeń bezpośrednio pod sufitem pomieszczenia garażowego. Konstrukcja bramy rolowanej pozwala na otworzenie skrzydła pionowo w górę, a całość bramy po zwinięciu znajduje się w skrzyni umieszczonej na zewnątrz lub wewnątrz otworu wjazdowego garażu.

Bramy rozwieralne

Bramy garażowe rozwieralne to najbardziej tradycyjna metoda zamknięcia otworu garażowego. W przypadku tego typu skrzydeł garażowych niezbędne jest wygospodarowanie dość sporej powierzchni przed garażem, która zapewni bezproblemowe otwieranie i zamykanie zadaszonego pomieszczenia parkingowego. Bramy rozwieralne to najbardziej ekonomiczne, niezawodne i funkcjonalne rozwiązanie, gwarantujące bezpieczeństwo przechowywanego w garażu mienia.

Najlepsze z najlepszych

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to oczywiście indywidualna sprawa każdego z nas. Jednak decydując się na konkretny typ skrzydła garażowego, należy się upewnić czy posiada ono odpowiednie certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa. Jeżeli szukasz najlepszych, atestowanych bram garażowych, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby, sprawdż ofertę firmy Pro-Expert, największego producenta i dystrybutora tego rodzaju asortymentu w województwie podkarpackim. Już teraz możesz obejrzeć najwyższej jakości bramy garażowe w Rzeszowie oraz Jarosławiu sygnowane marką firmy Pro-Expert.

Leave a Reply