• By wiww
  • 29 października 2022

Zalety mebli tapicerowanych

Zalety mebli tapicerowanych

Zalety mebli tapicerowanych

Zalety mebli tapicerowanych 800 543 wiww

Kupując nowy zestaw mebli do swojego domu powinieneś/aś rozważyć zakup mebli tapicerowanych. Dlaczego? Mają one wiele zalet, które przedstawimy Ci w poniższym artykule.

Fotele tapicerowane, czy nie – dlaczego warto inwestować w meble z obiciem materiałowym?

Tym, co nasuwa nam się już na pierwszą myśl, gdy zastanawiamy się nad tapicerką jest komfort. Meble i fotele tapicerowane wyłożone są bardzo przyjemnym w użytkowaniu materiałem, który sprawia, że każda chwila spędzona w nich jest bardzo relaksująca. A to przecież chodzi w meblach wypoczynkowych, prawda?

Meble tapicerowane zdają się być oczywistym wyborem, gdyż w przeciwieństwie do tych wykonanych ze skóry, nie odpychają nas swoim chłodem, ani nie powodują, że – zwłaszcza w gorące dni – nieprzyjemnie się do nich przyklejamy. Materiał jest miękki i ma ciepłe wykończenie, co bez wątpienia stanowi jego atut.

fotele tapicerowane

Użytkowanie i czyszczenie – wcale nie takie trudne

Dużo zastrzeżeń w przypadku inwestorów rozpatrujących zakup mebli tapicerowany budzi ich użytkowanie. Obawiają się, że plamy powstałe przy korzystaniu z mebli mogą stać się już stałą i mało atrakcyjną „ozdobą” materiału. Z tego powodu bardzo często decydują się na meble z obiciem skórzanym, które jest odporne na tego typu zabrudzenia, a jego czyszczenie zdaje się być łatwiejsze.

Jak się okazuje jednak, wcale nie musimy rezygnować z komfortu, jaki nam oferują meble tapicerowane przez obawę ich szybkiego zniszczenia. Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych środków do oczyszczania tapicerki, dzięki czemu po nawet poważnych plamach nie będzie ani śladu. Niektóre tapicerki są również bardziej odporne od innych na plamienie. Warto zainwestować w nieco droższe meble obite wyższej jakości materiałem, niż potem szybko się z nimi żegnać z powodu szybkiego niszczenia.

Ogromny wybór kolorystyki

Meble obite skórą są dostępne w wielu kolorach, jednak w kwestii wzornictwa bardzo im daleko do mebli tapicerowanych. W sklepach spotkamy szeroką paletę faktur, wzorów i barw, w jakich wykończone mogą być nasze meble. To daje nam spore możliwości w kwestii dostosowania ich wyglądu do pozostałych elementów naszego wnętrza lub stworzenia takiego mebla, o którym zawsze marzyliśmy.

Cena

Cena jest tym, co na pewno zachęca do zakupu mebli z obiciami materiałowymi. Za mniejszą kwotę możemy dostać atrakcyjniejsze meble tapicerowane o ciekawych bryłach i wyglądzie. W tej samej kwocie – co np. za zakup pary foteli skórzanych – otrzymamy tutaj cały zestaw wypoczynkowy, a możliwe również, że zostaną nam dodatkowe oszczędności.

Leave a Reply