• By wiww
  • 27 października 2022

Przechowywanie paliwa do kominka

przechowywanie paliwa do kominka

Przechowywanie paliwa do kominka

Przechowywanie paliwa do kominka 300 273 wiww

Bardzo dużo ludzi budując lub remontując swój dom decydują się na zmianę instalacji i zainwestowanie w systemy kominkowe. Kominki ozdabiają wnętrza nadając specyficznego nastroju w pomieszczeniu. Magazynowane paliwo czyli drewno przed piecem niestety już psuje ten niebywały klimat. Jednak istnieją sposoby na  unikniecie tego złego efektu.

Aby uniknąć częstego chodzenia po drewno, a także zachować porządek w pomieszczeniu , gdzie znajduje się kominek warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria kominkowe. Na rynku dostępne są różnego rodzaju stojaki kominkowe, kosze do drewna, a nawet wózko-stojaki, które można dopasować do charakteru wnętrza i stylu naszego kominka.

Bardzo efektowną są stojaki do drewna. Często wykonane są w oryginalnej formie z różnorodnych materiałów. Znaleźć można stojaki ze stali nierdzewnej, niektóre z nietłukącego się szkła, co nadaje im wyjątkowy charakter. Przydatnym rozwiązaniem okazują się stojaki, które posiadają wyciąganą blaszaną podłogę. Dzięki niej można usunąć wszelkie obsypujące się kawałki drewna. Niektóre stojaki kominkowe posiadają specjalną półeczkę na rozpałkę, uchwyty oraz różnego rodzaju akcesoria kominkowe takie jak: szufelka, chwytak do obracania polan, miotełka czy też rozgarniacze popiołu. Na rynku można przebierać wśród bogatej oferty, która pozwala znaleźć odpowiedni model do naszego pomieszczenia i kominka.

Kolejną propozycją są kosze do drewna. Rozwiązanie znane od lat, aczkolwiek dzisiejsze kosze są dużo ładniejsze od swoich poprzedników. Tutaj także można przebierać spośród dużej ilości stylów, kształtów oraz rozmiarów. Kosze z uchwytami znacznie ułatwiają przenoszenie drewna z miejsca na miejsca, natomiast te bez uchwytów służą jedynie do magazynowania drewna przed kominkiem. Dostępne są kosze z wikliny, materiałów tekstylnych oraz różnych metali począwszy od niklowanych po stal kutą.

Praktycznym rozwiązaniem są wózko-stojaki. Jak sama nazwa wskazuje służą one nie tylko do przechowywania drewna, ale także do jego transportowania. Największą ich zaleta jest to, że nie potrzeba ich dodatkowo rozładowywać.

Leave a Reply