• By wiww
  • 26 października 2022

Kamery IP

kamery ip

Kamery IP

Kamery IP 164 300 wiww

W ostatnich latach wzrósł poziom kradzieży, rozbojów i innych przejawów wandalizmu. Spotykamy się z nimi nie tylko w centrum miasta, ale także w parku, w pobliżu szkoły, zakładu pracy, a nawet własnego domu. Dlatego władze lokalne, a nawet indywidualne osoby decydują się na monitoring, który działa odstraszająco na chuliganów. Współcześnie tradycyjny system analogowy jest wypierany przez systemy oparte na kamerach działających pod protokołem internetowym.

To właśnie bezpieczeństwo jest podstawowym czynnikiem determinującym instalowanie kamery ip, która zapewnia wysoką jakość obrazu i umożliwia dwukierunkową komunikację. Dodatkową zaletą takiego urządzenia, poza rejestracją dźwięku, jest możliwość podglądu obrazu na każdym komputerze, a nawet na telefonie komórkowym. Obraz zapisywany jest w cyfrowej postaci i wysyłany za pośrednictwem sieci internetowej. Jako, że większość domów i mieszkań posiada własną sieć internetową to z łatwością można podpiąć do niej kamerę, dzięki czemu nie ma potrzeby ciągnięcia nowych kabli. Trzeba się jednak liczyć z osłabieniem siły sygnału oraz zwiększeniem kosztów za połączenie internetowe.

Kamery tego typu są bardziej wszechstronne, ponieważ dzięki cyfrowej drodze obrazu mogą transmitować sygnał na bardzo duże odległości. Większość z nich podłączana jest do sieci bezprzewodowych, a niektóre są nawet samodzielnie, fabrycznie bezprzewodowe. Kamera przemysłowa tego typu gwarantuje obraz w najwyższej jakości FullFD oraz możliwość przybliżania obrazu dzięki wyposażeniu w zoom optyczny. Może posiadać różne tryby kompresji, tj. JPG, M-JPG, MPEG4 oraz 3GPP.

Wmontowany detektor ruchu umożliwia w chwili zaistnienia jakiegoś zdarzenia w zasięgu obiektywu kamery nie tylko włącznie alarmu, ale nawet wysyłanie zdjęć, obrazu, dźwięk na ftp lub e-mail. Dodatkowo kamery te są szybkoobrotowe, monitorują obraz w dzień i w nocy, pozwalają archiwizować to, co zostało już zarejestrowane, a dzięki nowoczesnym technologiom produkcyjnym mogą być tak małe, że prawnie niewidoczne dla potencjalnego złodzieja.

Leave a Reply