• By wiww
  • 27 października 2022

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

jakie łóżko wybrać do sypialni

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Jakie łóżko wybrać do sypialni? 300 264 wiww

Łóżko to bardzo ważny mebel naszego domu, na nim wypoczywamy i w dużej mierze to od niego zależy nasze samopoczucie rano. Dlatego wybór odpowiedniego do naszej sypialni jest bardzo ważny. Zatem czym powinniśmy się kierować przy kupnie nowego łóżka? Otóż powodem złego samopoczucia  po wstaniu z łóżka jest nie tylko źle dobrany materac, ale również stelaż. Obydwa te elementy muszą stanowić całość i ze sobą współpracować , dlatego najlepiej dokonywać zakupu razem.

Stelaż, który wybierzesz, zmieni charakter twojego łóżka, tak więc nie zapominaj, aby sprawdzić kilka różnych jego wersji. Masywne i platformowe, wyposażone w sprężyny przedłużają trwałość materaca i są najprostsze. Równie trwałe są stelaże z elastycznymi listwami i regulowane. Odpowiednio dobrany materac do stelaża, przedłuża jego trwałość.

Przeważającym kryterium wyboru łóżka nie jest jedynie jego wygląd estetyczny ale  tryb życia jaki prowadzimy i jakie mamy problemy zdrowotne, sylwetka, ciężar ciała, wzrost, wiek, sposób spania . Na przykład osobom  pracującym w pozycji stojącej, oraz tym, które mają problemy z krążeniem zaleca się wybór łóżka z regulowanym stelażem w szczególności z podnoszonym podnóżkiem. Osoby mające z kolei problemy z kręgosłupem powinny wybierać łóżka ortopedyczne, które nie posiadają właściwości leczniczych i nie zastąpią lekarza, ale nie będą powodem nasilającego się bólu.

Łóżko które wybierzesz powinno podtrzymywać twoje ciało w jednej linii, podczas leżenia na plecach kręgosłup powinien być lekko wygięty i przybierać postać litery „S”, a leżąc na plecach powinien być prosty.
Wybierając właściwe łóżko do swojej sypialni, na pewno poprawisz swoje samopoczucie i komfort snu.

Leave a Reply