• By wiww
  • 27 października 2022

Jak wybrać baterię do kuchni?

jak wybrać baterie

Jak wybrać baterię do kuchni?

Jak wybrać baterię do kuchni? 540 360 wiww

Wybór sprzętów do kuchni jest niezwykle ważny, gdyż w tej części mieszkania spędzamy naprawdę dużo czasu. Wybór baterii będzie podyktowany nie tylko względami ekonomicznymi i estetycznymi, ale przede wszystkim praktycznymi. Dużo zależy od tego, czy przeprowadzamy generalny remont, czy chcemy po prostu wprowadzić drobne zmiany w naszym mieszkaniu.

Ilość uchwytów

Bateria do kuchni

Przy wyborze baterii do kuchni musimy zdecydować, czy będzie ona jedno czy dwuuchwytowa. Ważne są tutaj oczywiście względy praktyczne, ponieważ w kuchni bardzo często mamy zajęte ręce i musimy wykonać coś tylko jedną ręką. W takim przypadku polecamy baterię jednouchwytową, gdyż tutaj zarówno temperaturę, jak i strumień wody możemy ustawić za pomocą jednego kurka.

Bateria sztorcowa

Baterię sztorcową warto zamontować wtedy, gdy przeprowadzamy w mieszkaniu generalny remont i możemy sobie pozwolić rozprowadzenie instalacji wodnej od nowa. Warto uczynić to także wtedy gdy wymieniamy meble i zlewozmywak. Wówczas baterię możemy umieścić albo w zlewozmywaku albo w blacie mebli

A może ścienna?

Oczywiście także bateria ścienna ma swoje zalety. Po pierwsze jest ona popularniejsza i nie wymaga remontu instalacji wodnej w naszym mieszkaniu. Bateria ścienna zamontowana jest w ścianie, tuż nad zlewozmywakiem. W razie zepsucia lub chęci wymiany, możemy bez problemu zastąpić ją nową. Koszt montażu jest też stosunkowo niższy.

Leave a Reply