• By wiww
  • 27 października 2022

Jak urządzić łazienkę w stylu angielskim?

łazienka w stylu angielskim

Jak urządzić łazienkę w stylu angielskim?

Jak urządzić łazienkę w stylu angielskim? 1024 682 wiww

Łazienka jest wyjątkowym miejscem w mieszkaniu, które powinno kojarzyć się z relaksem i odpoczynkiem. Ważne jest, aby właściwie zadbać o jej wystrój i aranżację. Miłośnicy klasycznych i romantycznych wnętrz powinni urządzić swoją łazienkę w stylu angielskim. Króluje w niej detal, szczegół i dbałość o najdrobniejsze elementy, a także powiew elegancji i rustykalnego wnętrza.

Angielska łazienka

Chcąc urządzić łazienkę w stylu angielskim musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, co należy do jej najbardziej charakterystycznych cech i na jakie elementy dekoracyjne należy zwrócić szczególną uwagę. Pamiętajmy, że łazienka angielska to stylowy, przestrzenny salonik, ze znakomicie dobranymi dodatkami, które odgrywają tu znaczną rolę.

Jak urządzić łazienkę w stylu angielskim

Co charakterystyczne

Zadbajmy o odpowiednie wykończenie ścian i podłóg. Na ścianach sprawdzi się panelowa boazeria lub wodoodporne tapety w kwiatowe wzory. Całość koniecznie wykończmy białymi listwami. Na podłodze połóżmy drobne płytki w stylu rustykalnym. Mogą być one w neutralnym, pastelowym kolorze lub biało-czarnym graficznym wzorze.

Magia detali

Dodatki w łazience angielskim powinny być wykonane przede wszystkim z drewna lub metalu. Nie może zabraknąć uroczych, romantycznych dodatków, takich jak świece w lampionach czy sztuczne kwiaty lub gałęzie w wazonach. Do tego ręczniki przewiązane fantazyjnymi wstążkami Na podłodze połóżmy puszysty dywanik, a w oknie zawieśmy lekkie, kwiatowe firanki.

Leave a Reply